Premier Limited Over Tournament Tier A & B – Schedule & Fixtures

Premier Limited Over Tournament Tier A & B – Schedule & Fixtures

Premier Limited Over Tournament Tier A

Date and Time Match
Sun Dec 4
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Badureliya Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
P Sara Oval, Colombo
Sun Dec 4
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Nondescripts Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
Sun Dec 4
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Bloomfield Cricket and Athletic Club v Ragama Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
Sun Dec 4
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Colts Cricket Club v Chilaw Marians Cricket Club
Colombo Cricket Club Ground
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Lankan Cricket Club v Nondescripts Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sinhalese Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Colts Cricket Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Moors Sports Club v Chilaw Marians Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Badureliya Sports Club v Sinhalese Sports Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Tamil Union Cricket and Athletic Club v Lankan Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Bloomfield Cricket and Athletic Club v Moors Sports Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Ragama Cricket Club v Colts Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Nondescripts Cricket Club v Badureliya Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sinhalese Sports Club v Lankan Cricket Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Chilaw Marians Cricket Club v Ragama Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Moors Sports Club v Colts Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
Sun Dec 11
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Lankan Cricket Club v Badureliya Sports Club
De Zoysa Stadium, Moratuwa
Sun Dec 11
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Tamil Union Cricket and Athletic Club v Nondescripts Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
Sun Dec 11
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Chilaw Marians Cricket Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
Sun Dec 11
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Ragama Cricket Club v Moors Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
Wed Dec 14
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
1st semi-final – TBC v TBC (Winner Group A v Runner-Up Group B)
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
Wed Dec 14
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
2nd semi-final – TBC v TBC (Winner Group B v Runner-Up Group A)
Colts Cricket Club Ground, Colombo
Sat Dec 17
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
final – TBC v TBC
P Sara Oval, Colombo



Premier Limited Over Tournament Tier B

Date and Time Match
Sat Dec 3
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Burgher Recreation Club v Sri Lanka Army
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
Sat Dec 3
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sri Lanka Navy Sports Club v Panadura Sports Club
Navy Ground, Welisara
Sat Dec 3
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Police Sports Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Police Park Ground, Colombo
Sat Dec 3
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Sri Lanka Air Force Sports Club v Kurunegala Youth Cricket Club
Riffle Green, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Burgher Recreation Club v Panadura Sports Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sri Lanka Army v Colombo Cricket Club
Army Ground, Panagoda
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Police Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Police Park Ground, Colombo
Tue Dec 6
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Saracens Sports Club
Thurstan College Ground, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Panadura Sports Club v Colombo Cricket Club
Colombo Cricket Club Ground
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sri Lanka Navy Sports Club v Burgher Recreation Club
Navy Ground, Welisara
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Sri Lanka Air Force Sports Club v Saracens Sports Club
Riffle Green, Colombo
Wed Dec 7
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Kurunegala Youth Cricket Club v Police Sports Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Colombo Cricket Club v Burgher Recreation Club
Colombo Cricket Club Ground
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Sri Lanka Army v Sri Lanka Navy Sports Club
Army Ground, Panagoda
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Saracens Sports Club v Police Sports Club
Police Park Ground, Colombo
Sat Dec 10
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Kurunegala Youth Cricket Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
Mon Dec 12
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Colombo Cricket Club v Sri Lanka Navy Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
Mon Dec 12
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group A – Panadura Sports Club v Sri Lanka Army
Panadura Esplanade
Mon Dec 12
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Thurstan College Ground, Colombo
Mon Dec 12
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
Group B – Kurunegala Youth Cricket Club v Saracens Sports Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
Wed Dec 14
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
1st semi-final – TBC v TBC (Winner Group A v Runner-Up Group B)
Colts Cricket Club Ground, Colombo
Wed Dec 14
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
2nd semi-final – TBC v TBC (Winner Group B v Runner-Up Group A)
Moors Sports Club Ground, Colombo
Fri Dec 16
04:15 GMT | 09:45 local
09:45 IST
final – TBC v TBC
P Sara Oval, Colombo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *